Wśród wielu miejscowości w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie kultury i akademickim, ale również na wielu innych obszarach. Zaczyna być obszarem otwartym do mieszkania. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich latach sprawiają, że miasto naprawdę idzie w górę.

Dobre zmiany w Krakowie.
Co niezłego załatwiono w trakcie niedawnego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest ogromna. Mocno pomogły w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie działanie w temacie zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska rozwinęła się o kolejne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz potrzebne miejsca konferencyjno – sportowe.

Liczne zmiany nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie oznacza to natomiast, że nie funkcjonują. Zwykle pomijamy nie związane z nami historie. Typowemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków zmienia się w każdym kierunku. Usprawnienia w zakresie gospodarki śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, które pozwalają krakusom bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się również pod kątem możliwości konferencyjnych. Wartość Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. Te inwestycje przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta działania nie dotyczą jedynie ścisłego środka Krakowa, ale też są połączone z pełnym regionem. Przeto lepiej nie utyskiwać tylko zauważyć innowacje w które obrósł Kraków. Jacek Majchrowski prezydent . Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania szybkości zmian – umożliwią Krakowowi stać się zachwycającą metropolia.