Pośród wielu województw w kraju, miasto Kraków wybija się zarówno w temacie kultury i akademickim, ale też na licznych odmiennych obszarach. Zaczyna być miastem przyjemnym do życia. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że miasto naprawdę pnie się do przodu.
Korzystne zmiany w mieście.
Co pozytywnego załatwiono w przeciągu ostatniego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest duża. Bardzo wsparły rząd w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie korzysta. Szybkie działanie w zakresie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina rozwinęła się o świeże drogi, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, i ciekawe miejsca dla ludności.
Szerokie zmiany są niewidoczne dla typowego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj pomijamy fakty, które nie są ściśle z nami związane. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w mieście niewiele się dzieje. Tymczasem Kraków rozrasta się z każdym dniem. Usprawnienia w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i modernizacji sieci wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to tylko część zmian, jakie pomagają nam lepiej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się również pod kątem opcji konferencyjnych. Wartość Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. Te nowości przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych działania nie tyczą się jedynie samego centrum miasta, ale również są związane z całym regionem. W związku z tym lepiej nie uskarżać się lecz zobaczyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania tempa innowacji – umożliwią miastu stać się wspaniałą stolicą małopolski.
Majchrowski prezydent